20 Dakikada Siyah Noktaları Yok Eden Karışım

20 dakikada siyah noktaları yok eden karışım, cildinizdeki ölü hücrelerin, yağ ve kir birikintilerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Doğal malzemelerden yapılan karışım, gözenekleri temizlerken cildinizi nemlendirir ve canlandırır. Siyah nokta oluşumunu azaltırken aynı zamanda cildin parlaklığını artırır. Bu etkili karışım ile cildinizdeki temiz, sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Yüzünüzde oluşan siyah noktalar ve sivilceler, tırnak ile sıkarak kurtulmaya çalışmak büyük bir hatadır. Siyah noktalar bayanlar kadar erkekler için de büyük bir problem teşkil eder. Ayna karşısına geçildiğinde sinir bozucu bir görüntü oluşturur ve bu durum birçok insanda strese neden olabilir. Ancak siyah noktalardan kurtulmak o kadar da zor değildir. Evde hazırlayabileceğiniz ucuz ve kolay karışımlarla bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktaların Nedenleri

Hava kirliliği, makyaj kalıntıları, sabun ve şampuanların iyi durulanmaması gibi birçok etken, siyah noktaların oluşumuna neden olabilir.

20 Dakikada Siyah Noktaları Yok Eden Karışım

Buhar yüz temizliği en etkili yöntemlerden biridir. Bir kaba sıcak suyu koyduktan sonra yüzünüzü havlu ile örterek buharın üzerinde siyah noktaların ve gözeneklerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra 3 damla limon ve 1 yumurta akını karıştırıp yüzünüzdeki sorunlu bölgelere uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ardından peçete ile bölgeyi kapatın ve ılık suyla yıkayın.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin 8 Doğal Yöntem

Karbonatla Tedavi

1 tatlı kaşığı karbonatı suyla karıştırıp hamur haline getirin ve karışımı siyah noktalarınızın olduğu bölgeye sürün. 5 dakika bekledikten sonra masaj yapın ve cildinizdeki ölü hücreleri ve sebumu temizleyin.

Domates

Domates dilimlerini siyah noktalı bölgelere uygulayın ve domates suyunu 5-10 dakika yüzünüze masaj yaparak yedirin. Domatesin cildinizi derinlemesine temizlediğini göreceksiniz.

Deniz Tuzu

Bir avuç deniz tuzunu suyla karıştırıp siyah noktalı bölgelere uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra masaj yaparak cildinizi temizleyin.

Portakal Kabuğu

Güneşte kurutulmuş portakal kabuklarını rendeleyerek toz haline getirin ve gülsuyu ile karıştırıp macun haline getirin. Siyah noktalı bölgelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Sonrasında masaj yaparak cildinizi temizleyin.

Limon ve Şeker

1 tatlı kaşığı şeker ve yarım limonu ezerek karıştırın. Siyah noktalı bölgelere uygulayarak masaj yapın ve ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Karabiber

2 çay kaşığı karabiber tohumunu ezerek toz haline getirin ve suyla karıştırarak hamur hale getirin. Siyah noktalı bölgelere uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Tarçın

2 çubuk tarçını toz haline getirerek biraz su ve birkaç damla zeytinyağı ile karıştırın. Siyah noktalı bölgelere uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyin.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akını çırpın ve siyah noktalı bölgelere uygulayın. Maske 10-15 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra suyla durulayın.

Siz de bu doğal yöntemleri deneyerek siyah noktalardan kurtulabilirsiniz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir