2 haftada göbek eritmek mümkün mü? Neler yapılmalı?

2 haftada göbek eritmek için yapabileceğiniz birçok şey var. İlk olarak, doğru beslenme alışkanlıklarını benimsemek önemlidir. Fast food, şeker, unlu mamuller ve alkol tüketimini azaltarak, sağlıklı gıdalara yönelin. Protein açısından zengin yiyecekler, sebzeler ve meyveler tüketerek vücudunuzu güçlendirebilirsiniz.

Aynı zamanda, egzersiz yapmak göbek bölgenizdeki yağları yakmaya yardımcı olacaktır. Kardiyo egzersizleri, yürüyüş veya koşu yapmak, bisiklete binmek veya yüzme yapmak gibi aktiviteler yaparak vücudunuzu hareketli tutun. Ayrıca, karın kaslarınızı geliştirmeye yönelik egzersizleri yaparak göbek çevrenizdeki kasları sıkılaştırabilirsiniz.

Son olarak, yeterli uyku almak, stresi kontrol altında tutmak ve su tüketimine dikkat etmek de göbek bölgenizdeki yağ oranını azaltmaya yardımcı olabilir. 2 haftada göbek eritmek zorlu bir hedef olsa da, düzenli bir diyet ve egzersiz programıyla mümkündür.

2 Haftada Göbek Eritmek Mümkün mü?

Göbek eritmek zor olsa da imkansız değildir. Pekiyi, göbek yağlarını eritmenin en kolay ve zahmetsiz yolu nedir? Bu yazıda en etkili yolları göstererek 2 haftada göbek yağı eritmek için gerekenleri anlatacağız. Ancak, göbek eritmek için bu makalede yazan bilgileri aynen uygulamanız gerekiyor. Yağlar, ilk önce göbekte ve bel çevresinde birikirler, ama yağları eritirken tüm vücuttan eksilme orantılı olarak gerçekleşir. En kolay yağ toplayan bölge göbektir. En zor yağ eritilecek bölge yine göbek bölgesidir.

2 Hafta Göbek Yağlarını Eritmek İçin Tüyolar

Göbek çok aşırı yağlanmadıysa, 2 hafta içinde belirgin bir yağ yakma başarısı gösterebilirsiniz. Bunun sırrı, daha az yemek daha çok hareket etmek ve her gün bol su içmektir. Su içilmezse yağ erimez. İşlenmiş gıdalar ve şekerler tüketilirse, göbek asla erimez.

Sebze ve Protein Ağırlıklı Beslenin

Bol miktarda sebze tüketin; Bol miktarda sebze, metabolizmayı daha hızlı çalıştırır, bol su ile desteklenirse hem tok tutar hem yağ yakmayı hızlandırır. Sağlıklı beslenin; Yumurta, yoğurt, balık, tavuk ve mercimek, 2 hatalık süreçte kurtarıcı olacaktır. Bu arada yeterli miktarda D vitamini ve kalsiyum da almak için, süt tüketin, günde 10 dakika güneş ışığı alın.

2 Haftalığına Rafine Şekeri ve Buğday Ekmeğini Kesin

Bu dünyanın sonu değildir, sadece 14 gün için bu fedakarlığı yapmanızı öneriyoruz.

2 Hafta İşlenmiş Besin Tüketmeyin

2 hafta boyunca konserve, çerez, sucuk vs… işlenmiş hiçbir besini tüketmeyin. Bu süreçte avokado, zeytinyağı, çia tohumu, kabuklu yemişler gibi sağlıklı yağ kaynakları barındıran besinleri tüketin. Öğün aralarında meyve yiyin; 2 haftalık süreçte, atıştırmalık olarak, öğün aralarında mutlaka bir meyve tüketin.

Porsiyonlarınızı Küçültün

Yemek porsiyonlarınızı yarı yarıya indirin.

Her Gün Yürüyüş Yapın

Bu süreç sadece 2 hafta sürecektir, her gün sabah 40 dakika, akşam 40 dakika yürüyüş yapın. Yürüyüşten sonra güzel bir duş alın. Rahatlatıcı müzik eşliğinde dinlenin. 2 hafta sonra dümdüz bir karna sahip olacağınızı imgeleyin. Yalnız yürümek istemiyorsanız yanınıza cep telefonunuzu ve suyunuzu alın. Bir şeyler dinleyerek yürüyün.

Egzersizleri İhmal Etmeyin

Her gece yatarken; sırt üstü uzanmış halde her iki ayağınızı ilk gün 10 kez kaldırıp indirin. Sonraki gün 15 kere, sonraki gün 20 kere şeklinde devam edin. Sabah kalktığınızda da aynı egzersizi yapın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir